Koproducent

Očima fotografky

Fascinující 20. století a začátek 21. století očima jedné fotografky / Dokumentární koprodukční film s hranými rekonstrukcemi, Zuzana Mináčová

Legendární slovenská fotografka Zuzana Mináčová už víc než padesát let ovlivňuje slovenskou fotografii. Koncem šedesátých let vtrhla na uměleckou scénu, stala se jednou ze zakladatelek československé fotografické nové vlny a zásadním způsobem rozšířila tehdejší možnosti fotografického uměleckého výrazu. Svými uměleckými experimenty, celkově originálním novátorským přístupem se stala průkopnicí technik, později využívaných až v digitální fotografii, tedy v mnoha technikách a postupech předběhla dobu o desetiletí. Zuzana navštěvovala obor fotografie na bratislavské Střední škole uměleckého průmyslu, odkud po třech letech utekla kvůli nudě.

Pracovala jako vedoucí fotooddělení ve Slovenském filmu - Koliba až do zániku studia. Čtyřicet let zachycuje světové filmové hvězdy na festivalech. Její fotografie hvězd z festivalů jsou legendární, např. fotografie Roberta de Nira, Sharon Stone, Giny Lollbrigidy, Kirka a Michaela Douglasových, Gerarda Depardieu, Lina Ventury, Whoopi Goldbergové, Woody Harrelsona, Scarlett Johansson, Bena Kingsleye, Keiry Knightley, Danny de Vita, Antonia Banderase, Jude Law.

Trailer (video) - sledujte zde

Očima fotografky
Fénix Film s.r.o.
  • PhDr. Dana Voláková

  • Michaela Bastien (Flenerová)
  • Fénix Film s.r.o.
  • Skořepka 423/9, 110 00 Praha 1
  • IČ: 29143055